Estetik

Dişlerin görünümlerindeki veya yapılarındaki sorunların giderilmesi amacıyla çeşitli diş hekimliği branşlarının tek tek veya birbirleriyle uyumlu bir şekilde kullanılmasıdır. Tüm bu diş hekimliği branşlarının ortak noktası kişinin güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktır. Estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmanın 3 temel noktası vardır. Dişler, diş eti ve dudaklar.

Estetik sorunlar;

 - Dişlerin renklerindeki bozukluklar 

 - Dişlerin şekillerindeki bozukluklar 

 - Dişlerin konumlarındaki bozukluklar 

 - Diş eksiklikleri 

 - Diş etleriyle ilgili sorunlar 

 - Çenesel uyumsuzluklar

Hayal ettiğiniz ideal gülümsemeye ulaşabilmeniz için  diş hekiminiz tarafından tüm bu bileşenlerin değerlendirilmesi ve doğru analiz edilmesi gerekir.


Çünkü estetik bir bütündür. Bu noktada, diş estetiği ile gülüş estetiğini birbirinden ayırmak gerekir.
Diş estetiği uygulamaları, sadece dişlerin görünümü ile ilgilenirken, gülüş tasarımı uygulamaları diş eti, dudaklar ve hatta burun estetiği tedavilerini de kapsayabilir.


Diş estetiği tedavisi yapılmadan önce dişlerin yapısı, pozisyonları, renkleri, simetrisi, çene üzerindeki dizilişleri ile birlikte diş ve diş etinin birbirine olan oranları detaylı olarak incelenir. Bu incelemin sonunda dişlerinize uygulanacak en doğru işlem veya işlemler belirlenir. Bu aşamadan sonra diş estetiği veya gülüş tasarımına hazırsınız.

  •  HOLLYWOOD SMILE
  •  LAMİNE VENEER
  •  DİŞ BEYAZLATMA

 

Diş estetiği ve gülüş tasarımı için tercih edilen en popüler uygulamalardandır. 

Diş estetiği uygulamalarına buradan ulaşabilirsiniz.