Lamine Veneer

Dental kaplamalar görünümünüzü iyileştirmek için dişlerin ön yüzeyini kaplamak üzere tasarlanmış, ince, diş rengine göre özel olarak hazırlanan laminantlardır. Bu laminantların rengi, şekli, boyutu ve uzunluğu kişiye özel tasarlanarak dişlerin ön yüzlerine yerleştirilir.
Laminantlar porselen veya kompozit reçine malzemelerden yapılabilir. Porselen laminantlar, lekelere karşı daha iyi direnç gösterir ve doğal dişlerin ışığı yansıtan özelliklerini daha iyi taklit eder.

Laminantlar genel olarak lekeli, yıpranmış, kırık, bozuk hizalı, düzensiz şekilli ve aralarında boşluk olan dişlerin tedavisinde kullanılır.
Porselen laminalar sayesinde dişlere az müdahale yapılması en büyük avantajlardan biridir. Bunun sayesinde çalışma süresinin kısalması hastaların rahatlamasına neden olmaktadır. Bunun dışında minimum müdahale olması nedeniyle dişlerde daha konservatif bir tedavi olarak görülür. Başka bir avantajı da ışık geçirgenliğinin olması sebebiyle doğal dişlere yakın olmasıdır. Bu yüzden doğal bir görünüm elde etmek kolaylaşır. Ayrıca renk seçenekleri de bulunmaktadır. Diş ve diş etinin birleştiği yerde mükemmel bir uyum sağlar. Metal destekli olan porselen köprülerde meydana gelen diş eti kenarındaki yansıma lamina porselenlerde oluşmaz. 
Ayrıca metal provası, cila, zirkonyum, alt yapı provası gibi ayrı seanslar olmadığından toplam tedavi süresi daha kısa süren bir uygulamadır. Lamina porselenlerin provası cilalanmış olarak yapılır. Bunların cila derecesi yüksek porselen fırınlarında yapıldığından aşınmaya karşı dirençlidir. Aynı zamanda çay, kahve, sigara gibi maddelerden etkilenmediği gibi, üzerinde diş taşı oluşmaz.

• Porselen laminalar renklenme sorunu olan ön diş gruplarındaki dişlerde
• Düzensiz, çarpık ve seviye sorunu olan eğri dişlerde
• Birbirinden ayrık olan dişlerde
• Eskimiş, büyük ve renk sorunu olan dolgularda
• Aşınmış ve kırık dişlerin restorasyonunda
• Diş beyazlatma işlemiyle tedavi edilememiş, antibiyotik ve aşırı miktarda flor kullanımıyla oluşmuş renklenmelerde
• Kozmetik açıdan hastanın dişlerinden memnun olmadığı hallerde porselen laminalar uygulanabilir.
• Porselen laminaların uygulanamadığı bu tip durumlarda estetik ful porselen koronlar tercih edilebilir.

Güzel bir gülüşe sahip olmak için detaylı bilgi alınız.