Diş Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi, diş dokularında gelişimsel veya kazanılmış rahatsızlıklar nedeniyle ortaya çıkan yapı bozukluklarını teşhis etmek ve operatif uygulamalarla bu hastalıkları tedavi ederek dişlerin kaybolan anatomi, fonksiyon ve estetiğini yeniden kazandırılması hedefleyen bir uzmanlık dalıdır. 


Kliniğimizde yetişkin hastalarda çürük veya herhangi bir nedenle madde kaybı olan dişlerde oluşan rahatsızlıkların giderilmesi, dişlerin doku ve şekil anomalilerinin tedavisi ve fonksiyonla beraber estetiğin geri kazanılması amacıyla dolgu, inley ve onley restorasyonlar, lamina vener restorasyonlar, fiber post/kor uygulamaları güncel bilgi ve teknolojiler kullanılarak alanlarında uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bunlara ilave olarak koruyucu diş hekimliği çerçevesinde çürük risk tayini ve önlenmesine yönelik işlemler ile diş hassasiyetinin ve ağız kokusunun giderilmesiyle ilgili girişimsel işlemler uygulayarak hizmet vermekteyiz.


Estetik diş hekimliği alanında diş renklenmelerinin tedavisi için renklenen canlı veya cansız dişlerde ev tipi veya ofis tipi diş beyazlatma işlemleri yapılmaktadır. Gülme hattının analizi ve düzenlenmesi ile ilgili hastalarımıza daha estetik ve sağlıklı bir gülüş kazandırmak amacıyla restoratif işlemler uygulanmaktadır.

Sağlıklı dişlere sahip olmak için detaylı bilgi alınız.