İmplant

Diş implantları, ister doğuştan, ister yaralanma, enfeksiyon veya çürük nedeniyle dişlerinizi çektirmek zorunda kalmış olun, her yaştan yetişkin için akıllıca ve kullanışlı bir seçenektir. İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini yerine getirmek için çene kemiğine yerleştirilen ve titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için ancak implantlarla mümkündür. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Günümüzde en popüler olan implant tipi “vida” şekilli olanlardır.

Avantajlar
İşte protezler ve köprüler gibi alternatiflere kıyasla diş implantlarının dört önemli avantajı:

Harika görünecek ve hissedeceksiniz!

Diş implantları sağlıklı, doğal dişler gibi görünür ve aynı işlevi görür. O kadar rahatlardır ki, neredeyse doğal dişlerinizden farkı yoktur. Doğal dişlerinizi yaptığınız gibi fırçalayıp diş ipi kullanabilirsiniz bu nedenle protez dişler gibi temizlik için çıkarmanıza gerek kalmaz. Ayrıca doğal yüz şeklinizi ve gülümsemenizi koruyarak tamamen doğal görünmenizi sağlar.


Uzun süre dayanacak şekilde tasarlandılar!
Doğru şekilde uygulanan diş implantları onlarca yıl dayanabilir. Bazı diş köprüleri ve protezler dahil olmak üzere diğer birçok seçeneğin her 5 ila 10 yılda bir değiştirilmesi gerekebilir. Ancak uzman kiişler tarafından yapılmış doğru implantlarla bu sorun ortadan kalkar.


Hayatı güvenle yaşayacaksınız!
Diş implantlarınız konuşurken, yemek yerken veya güldüğünüzde kaymaz. Ayrıca konuşmanızın da diğer protezlere oranla daha doğal olmasını sağlar. Diş implantlarını ile sevdiğiniz şeyleri yemek, söylemek istediklerinizi söylemek, istediğiniz kadar aktif olmak ve geniş bir şekilde gülümsemek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Yüz kemiğini ve sağlıklı dişleri korurlar!
Bir veya daha fazla dişi kaybettikten sonra ağzınızda boşluk kalması çene kemiğinin bozulması gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Diş implantları, aslında kemik büyümesini uyarmaya ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek ve en güvenilir seçenektir. Dişi kaybettikten sonra mümkün olan en kısa sürede implant yaptırmak, bölgedeki kemik kaybını önlemeye yardımcı olur. 

Diş implant seçenekleri için daha detaylı bilgi alabilirsiniz.